Gimnazjum Nr 11

GIMNAZJUM NR 11

to nauka, sport i bezpieczeństwo

• Plan lekcji klas sportowych dostosowany jest do cyklu treningowego,
  • Uczniowie, trenujący gimnastykę sportową i szermierkę w hali sportowej przy ul. Narutowicza 17, dowożeni są na zajęcia autokarem.
  • Treningi kolarskie mają miejsce na torze kolarskim i w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Małopolskiej.
  • Zajęcia lekkoatletyki odbywają się w ZSS oraz na profesjonalnym stadionie lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej.
  • Treningi tenisa stołowego prowadzone są na wyposażonej  w nowoczesny sprzęt sportowy sali w szkole przy ul. Małopolskiej.
  • W bieżącym roku szkolnym ogłaszamy nabór do kolejnych dwóch dyscyplin: piłki ręcznej i wioślarstwa.
  • Jesteśmy szkołą promującą zdrowie. Już od czterech lat uczestniczymy w programie Bezpieczna Szkoła. Bezpieczeństwo na terenie szkoły gwarantujemy poprzez monitoring, dyżury nauczycieli, woźnych, nadzór osób wchodzących na teren szkoły.
  • Zapewniamy fachową opiekę pedagoga i pielęgniarki.
  • Realizujemy projekty edukacyjne: humanistyczne i matematyczno – przyrodnicze a także indywidualne zajęcia  z uczniami podczas konsultacji z każdego przedmiotu.
  • Dbamy o przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Nauka języków obcych - j. angielskiego i j. niemieckiego - odbywa się z podziałem na grupy z wykorzystaniem tablic multimedialnych.
  • Nowoczesne wyposażenie pracowni pozwala na urozmaicenie zajęć. W każdej klasie znajdują się komputery z dostępem do Internetu. Podczas zajęć z matematyki i języków obcych standardowo wykorzystywane są tablice multimedialne. W całej szkole działa sieć WIFI, a od 1.09.2013 r. wprowadzamy dzienniki elektroniczne.
  • Baza sportowa to: dwa boiska szkolne, trzy sale gimnastyczne  i siłownia. Uczniowie mają do dyspozycji pełen węzeł sanitarny (w tym prysznice  i sauna).
  • Zaletą jest również stołówka szkolna, która oferuje bardzo smaczne i tanie obiady. Ponadto w szkole funkcjonuje sklepik z podstawowymi artykułami spożywczymi i szkolnymi.
  •  Każdy uczeń posiada osobistą szafkę szkolną.
  • W szkole panuje miła i przyjazna rozwojowi ucznia atmosfera.