Sekretariat: 91 433 58 97      DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wspólne

Deklaracja dostępności

Zespół Szkół Sportowych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strony internetowej Zespołu Szkół Sportowych.

• Data publikacji strony internetowej: 2017-01-18
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Część plików .DOC, .XLS, .PDF nie posiada struktury opartej o nagłówki. W miarę możliwości błędy w tego rodzaju dokumentach zostaną poprawione, a nowe powstaną zgodnie z zaleceniami.
  • Część zdjęć i grafik jest pozbawiona opisu alternatywnego. Tego typu niedopatrzenia będą eliminowane.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-29
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-29

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Wioletta Kostrzewska.
  • Telefon: 914335897

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Zachodniopomorski Kurator Oświaty w Szczecinie
  • Adres: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin
  • Telefon: 91 442 75 00

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

1.przystosowanie dla osób z obniżoną sprawnością ruchową:
a.przy wejściu do Szkoły oraz przy wejściu do hali sportowej od strony Trasy Zamkowej znajdują się podjazdy wyposażone w odpowiednie poręcze,
b.w budynku hali znajduje się jedna platforma schodowa obsługiwana przez pracowników Szkoły,
c.w budynku hali znajduje się jeden dźwig osobowy o wymiarach i wyposażeniu umożliwiającym przemieszczanie się osobie na wózku inwalidzkim,
d.w Hali sportowej na poziomie parteru i kondygnacji budynku znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową;

Zdalne nauczanie

Wejdź do swojej wirtualnej klasy:

Zerówka

Psycholoig

Wioślarstwo

Wydział Filologiczny US

Wydział Nauk o Ziemi US

Patronat

Wydziału Nauk o Ziemi

US

Od kwietnia 2016 r. uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego zostali objęci kolejnym patronatem, tym razem Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
Jesteśmy pewni, że jak w przypadku Wydziału Biologii oraz Wydziału Filologicznego, współpraca pozwoli naszym uczniom rozwinąć zainteresowania oraz w  ciekawy sposób zachęcić do zdobywania wiedzy z zakresu geografii i szeroko rozumianej przyrody.

Dokumenty dla nauczycieli

Dokumenty dla nauczycieli - do pobrania

Zestawienie semestralne dla wychowawców
Zestawienie końcoworoczne dla wychowawców